Rap4 468
Tekniikka ja varusteet
468 Dmag Editionin perusteellista esittelyä x7og.netissä
468:n purkua ja kokoamista videolla:
Tämä iframe ei ole sallittujen joukossa
DMageja alkanut ilmaantua tilaajille, arvostelua/esittelyä x7og.netissä.
RAPin 468:n ja Dmag-lippaiden esittelyä Paintball Extravaganza-messuilla:
Tämä iframe ei ole sallittujen joukossa
Olikos RAPilla vielä vaihto-ohjelma 468:hin? Muistaakseni luin jostain että vanhempien mallien omistajat voivat tehdä jonkin diilin ja vaihtaa uuteen.
Paintball Sissos Oy:n toimitusjohtaja vaihtuu, tiedote:
tiedote 22.1.2013
Jesper Toivola Paintball Sissoksen toimitusjohtajaksi
Paintball Sissos Oy:n hallitus on valinnut Jesper Toivolan yrityksen toimitusjohtajaksi. Jesper Toivola on toiminut yrityksen palveluksessa vuodesta 2007 lähtien ja toimenkuvan muutos entistä haastavampiin ja vastuullisempiin tehtäviin oli luonnollinen jatkumo.
30-vuotias Jesper Toivola on vastannut viime vuodet yrityksen markkinoinnista ja Suomen myyn-nistä. Toivola on myös useimmille pelikentille tuttu myyntitehtävistä ja lajin parissa pelaaville Suomessa ja ulkomailla hyvin menestyneestä Urho-joukkueesta.
Tuure Toivola keskittyy jatkossa hallituksen puheenjohtajan tehtäviin jättäytyen pois yrityksen päi-vittäistoiminnasta. Jesper Toivolan nimeäminen toimitusjohtajaksi ei tuo suuria mullistuksia yrityksen päivittäistoimintaan. Sissos jatkaa edelleen Suomen johtavana paintballyrityksenä ja tavoitteena on palvella kaikkia asiakkaita jatkossa vielä entistäkin paremmin.
Oiskohan se tuo tiiviste mikä puuttuu jos ei siellä end capin päässä ole mitään tiivaria? Löytyy varmaan Suomestakin, mutta jos on tuumakokoinen niin ei varmaan ihan joka kaupasta.
Liimoilla ei varmaan kannata koittaakaan, tuskaa sitten kun joutuu purkamaan ja sieltä voi kuivuneita liimankappaleita sitten kulkeutua ilman mukana venttiiliin sotkemaan.