Red Sunday -dokumentti, aiheena pro-tiimi Vicious
Sähkeuutiset
Osa 3:
Planet Eclipsen Artifact-sarjan kolmannen kauden Red Sunday-dokumentin aiheena pro-tiimi Viciouksen kuoppaisistakin seikkailuista PSP:n ylimmällä sarjatasolla.
Osa 1:
Tämä iframe ei ole sallittujen joukossa
Kerätäänpäs tähän linkkilistaa Metsäliigasta otetuista kuvista ja videoista, pistelkääpäs infoa puuttuvista linkeistä.
Valokuvalinkkejä
Heinola:
Nokia:
Joensuu:
Kirkkonummi:
Lappeenranta:
Videoita
Heinola:
Tämä iframe ei ole sallittujen joukossa
Nokia:
Joensuu:
Kirkkonummi:
Tämä iframe ei ole sallittujen joukossa
Lappeenranta:
Pro-tiimi Tampa Bay Damagen pelaaja Dave Bains ja manageri Joey Blute Social Paintballin kameroiden edessä välistä erittäinkin suoria mielipiteitään :
Jos patteriton toimintakin on tärkeä ominaisuus, niin myös Tippmannin Crossoverista löytyy se sähköjen lisäksi ja siitä on jo uudempikin versio XVR
ihis81 sanoi:
Laitanpa omankin lusikan soppaan ja kyselen vinkkiä ensimmäiseen merkkaimeen.
Ajatuksena olisi joku laadukas kilpamutka, mutta mikä?
Mielellään ilmankulutukseltaan hyvä, siis että pullollisella ampuu mahd paljon.
Ego LV1 olisi hyvä, mutta tuo hinta hirvittää.
Geo3,sia näyttää olevan muutamia käytettynä, mutta viekö nuo paljon ilmaa?
Toisaalta metsäpeleihin olin ajatellut myös Tippman X7 Phenomia. Jolla voi vielä mekaanisenakin ampua paristojen loputtua.
Uutuuden esittelyä :
Tämä iframe ei ole sallittujen joukossa
Tuli pari poisjääntiä, uusi pelilista ladattavissa ensimmäisessä viestissä, tässä 36 peliä.
Liitteenä ladattavaksi pdf-tiedosto Lappeenrannan kierroksen pelilistasta, tarkistakaapa oman tiimin osalta että on ok.
Kaikilla pitäisi olla normaaliin tyyliin saman verran pelejä molemmista kenttäpäistä eikä peräkkäisiä matseja.
Kapteenien kokous normaaliin tyyliin klo 9.30, pelit sitten alkuun sen jälkeen heti kun mahdollista, eli ei väkisin odotella tasan klo 10, niin auringonvalo riittää paremmin illalla.