SPBL Äänekoski 2013 videoita
Kilpapaintball
Fieldfighter (sini-puna-valkoisissa pelipaidoissa) vs Urho (purppurassa), piippukameramateriaalista kiitokset Juicelle:
Fieldfighter (sini-puna-valkoisissa pelipaidoissa) vs Urho (purppurassa), piippukameramateriaalista kiitokset Juicelle:
Keräilläänpäs videoita yhteen paikkaan Äänekosken kierrokselta, kameroita oli jälleen todella reilusti kentän ympärillä ja streamistä näkemättä jääneet pelit tullenevat kanssa jossain vaiheessa youtubeen.
(Tuolla vinkkiä miten videon saa lisättyä viesteissä näkyväksi, kohdasta "lisää media".)
Pikkukameroita oli tällä kertaa telttapuolen kulmissa ja toisessa päädyssä. Isot kiitokset Pauluksella ja Anssille kameroiden kanssa!
Ensimmäisenä Fieldfighter (puna-sini-valkoisissa pelipaidoissa) vs Ässä Creditor (sinisissä)
Tämä iframe ei ole sallittujen joukossa
Suomen Paintball-liitto on julkaissut Porin päätöskierroksella käytettävän kenttäpohjan, joka on sama kuin Millennium Seriesin Paris-Chantillyn leiska:
http://www.spbl.org/index.php?option=com_content&view=article&id=182:porin-kierroksen-layout&catid=50:2013&Itemid=1
Ottelulistaa 9 joukkueelle alla liitetiedostona, jos paikkaavaa tiimiä ei löydy.
Ottelulistaa Paimion kierrokselle alla pdf-tiedostona:
Floridalaisjoukkue Tampa Bay Damage nousi kauden ensimmäiseen PSP:n turnauksen voittoonsa Kalifornian Riversidessä pelatussa, kauden neljännessä ja toiseksi viimeisessä turnauksessa:
Pro Champions-sarja:
Pro Challengers-sarjan nousijat:
Omaha Vicious ja Trenton Topgun Union putosivat Champions-sarjasta.
Sarja päättyy Floridassa lokakuussa järjestettävään World Cupiin.
Jape Sinisalo sanoi:
Ensi vuodelle mustalle sais olla enemmän tavotteita, eli komentajien ja sektorinjohtajien tappamista.
Tuuri hoiteli noita hommia tänä vuonna .