Mekaanisia harrastepelejä Heinolassa lokakuussa 2018
Metsä-, magfed- ja harrastepelaaminen
Sää suosi jälleen, kiitokset sunnuntaipeleistä.
Seuraavat pelit taas sunnuntaina, elikäs 28.10.2018 klo 12 alkaen.
Sää suosi jälleen, kiitokset sunnuntaipeleistä.
Seuraavat pelit taas sunnuntaina, elikäs 28.10.2018 klo 12 alkaen.
METSÄLIIGA ONE SHOT turnaus EI toteudu, tapahtuma ei herättänyt ensimmäisenkään joukkueen kiinnostusta.
Voiko tästä vetää johtopäätöksiä ensi vuodelle suunnitellun sarjan mielekkyydestä?
Jäädään kuulolle
Seuraavat pelit sunnuntaina 21.10.2018 klo 13-17, tervetuloa!
Tänään meitä oli peleissä 15 tarmokasta pelaajaa, yksi ehti lähteä ennen kuvanottoa mutta onneksi Peijooni paikkasi kuvaan
Infoa seuraavista peleistä alkuviikosta.
Metsäliiga One-Shot 21.10 Heinolan Hevossaaressa Päijät-Hämeen Paintballin pelialueella alkaen klo 10.00, portit aukeavat klo 8.00
Ilmoita joukkueesi mukaan metsäliiga@gmail.com. Ilmoittautuminen 15.10 klo 12 mennessä, jolloin turnauksen järjestäminen päätetään maksaneiden perusteella. Jos turnaus joudutaan perumaan, ennakkomaksut luonnollisesti palautetaan.
Turnaus järjestetään jos molemmille sarjatasoille saadaan kolme joukkuetta TAI ainakin toiseen sarjaan vähintään neljä. Per sarjataso mukaan otetaan maksimissaan 6 joukkuetta.
Mukana 2 sarjatasoa, perinteinen sähkö ja mekaaninen sarja 5 - man joukkuein.
Jokaiselle joukkueelle minimi 8 peliä
Erän pituus 7 min
Turnausmaksu 100 e per joukkue
Turnauksen säännöt, METSÄLIIGA 2016 pohjautuen
Molemmat sarjat noudattavat vanhaa tuttua 350 kuulan rajoitusta per erä.
Mekaanisessa sarjassa erikoisuutena, sähköboxit sallittu ja sarjassa otetaan mallia ameriikasta, sähkömerkkaimet jotka taipuvat tulinopeuteen ROF 5.5, ovat sallittuja.
Tuomaroinnista vastaa PH PAINTBALL
Tervetuloa mukaan!
Seuraavat pelit sunnuntaina 14.10.2018 klo 12 alkaen, tervetuloa.
Sunnuntai on pistetty taas pakettiin Hevossaaressa, kiitokset kaikille osallistujille
Päijät-Hämeen Paintball ry järjestää MEKAANISET HARRASTEPELIT Heinolan Hevossaaressa.
-Osallistumismaksu 5 eur, omat kuulat sallittu, paikanpäältä rajoitetusti myös saatavilla, tilaa mieluiten etukäteen jos tarvitset.
-Merkkaa itsesi tapahtumaan tai ilmoittaudu mukaan kommentilla jos pelaajia on useampiakin tulossa samassa seurueessa, niin pysytään kärryillä tulijoiden määrästä.
-Tarvittaessa lainavarusteet 10 eur setti ilman haalareita. Varaa etukäteen, kiitos!
-Kuulat 10 e pussi/500 kpl. Pelit pelataan 100 kuulaa per peli rajoituksella. Varaa etukäteen jos tarvitset, kiitos!
-Pelataan metsä- ja rakennetuilla kentillä pelaajien halujen mukaan.
-Suositusikäraja ilman aikaisempaa kokemusta vähintään 12 vuotta.
-Ei sähkötoimisia merkkaimia eika loadereita
-Lähtönopeusraja 300 fps
-Piippusukkien käyttö pakollista muualla kuin pelikentällä pelien ollessa käynnissä
-Pelaamiseen soveltuvat omat vaatteet, lenkkarit, hanskat, huivi, pipo tai lakki suositeltavat. Vanha huono pyyhe tai talouspaperia osumien putsaamiseen.
Yleistä tietoa seurasta kotisivuilta http://www.PHpaintball.fi tai FB-sivuilta https://www.facebook.com/paijatpb/
Ajo-ohje
Heinolaan 4-tietä Lahdesta päin: 4-tieltä noustaan ylös Heinola E-rampista. Rampista oikeaan. Noin 100 metrin päästä heti vasempaan (Hevossaari-kyltti). Ajetaan Citymarketin ohi eteenpäin Hevossaarentietä yli pitkän siltakannaksen, sen jälkeen toinen risteys oikealle Puukemiankadulle. Noin 150 metriä ajettuasi vasemmalla kelta-punainen puomi. Aja puomista loiva mäki ylös ja olet perillä.
Heinolaan 4-tietä Mikkelistä päin: Tähtisillan jälkeen 4-tieltä noustaan Heinola E-rampista ylös. Käännytään oikealle Hevossaarentielle. Ajetaan Citymarketin ohi eteenpäin Hevossaarentietä yli pitkän siltakannaksen, sen jälkeen toinen risteys oikealle Puukemiankadulle. Noin 150 metriä ajettuasi vasemmalla kelta-punainen puomi. Aja puomista loiva mäki ylös ja olet perillä.
Pelipaikan karkea osoite: Puukemiankatu 9, Heinola. Ainakin Google Maps löytää hyvin paikalle.
Taasen yhden viikonloppupelit pelattuna Hevossaaressa, kiitokset kaikille osallistujille.
Seuraavat pelit sunnuntaina 7.10.2018, tervetuloa.
Sunnuntaina saatiin taas kivasti porukkaa kasaan, kiitoksia osallistuneille.
Seuraavat pelit lauantaina 29.9.2018 klo 13-17 (lopetus miten porukka jaksaa pelata)